TFF’den Genç Ulusal Gruplar’a yeni görevlendirmeler
TFF’den gelen açıklamada şu tabirler kullanıldı:
“Türkiye Futbol Federasyonu, bir müddettir devam eden yapılanma çalışmaları kapsamında, Genç Ulusal Gruplar bünyesinde yeni görevlendirmeler yaptı.
Kariyerlerinde ulusal grup ve kulüp tecrübeleri yaşamış, genç yaş kümelerindeki ulusal futbolcularımızın gelişimine katkı sağlayacak, çağdaş futbol müfredatı ile eğitimler almış, UEFA antrenörlük lisansları olan yeni jenerasyon ve genç Türk antrenörlerimiz “Türk Futbol Ekolü” oluşturulması hedefiyle hazırlanan proje çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonu’nda misyona başladı.
Buna nazaran; Orhan Şam, Sabri Sarıoğlu, Selçuk Erdoğan, Uğur İnceman ve Volkan Arslan Genç Ulusal Ekip Antrenörü; Alkan Birlik ise Genç Ulusal Grup Kaleci Antrenörü oldu.
Ayrıca, Dolunay Saray, Genç Ulusal Kadro Atletik Performans Antrenörü, Ahmet Buğlar ve Ege Mirza da Genç Ulusal Grup Tahlil Antrenörü olarak misyona başladılar.
Yeniden yapılanma çerçevesinde, 2009 yılından bu yana Federasyonumuzda Bölge Antrenörü ve Antrenör Eğitimcisi olarak çalışan Selman Coşkun, Genç Ulusal Ekipler Teknik Koordinatörü olurken; Ulusal Ekipler Kaleci Departmanı Sorumluluğu vazifesine Emrah Karakovan, Ulusal Kadrolar Atletik Performans Departmanı Sorumluluğu misyonuna Vural Durmuş ve Ulusal Gruplar Tahlil Departmanı Sorumluluğu misyonuna ise Okan Aydıner getirildi. Bu 3 isim, A Ulusal Grup’taki vazifelerini de sürdürecek.
Genç ulusal kadrolar teknik takımlarına yeni iştiraklerin akabinde, takımlarımızın mart ayı maç ve kamp faaliyetlerine ait yapılan görevlendirmeler şöyle oldu:
U21 / TÜRKİYE – KOSOVA (ÖZEL MAÇ) / 27 MART 2023 / ALANYA
Teknik Yönetici: Levent Sürme
Yardımcı Antrenör: Selçuk Erdoğan
U19 / UEFA AVRUPA U19 ŞAMPİYONASI SEÇKİN TIP / 22-28 MART 2023 / İNGİLTERE
Teknik Yönetici: Ali Ender Başkan
Yardımcı Antrenörler: Sabri Sarıoğlu, Orhan Şam
U18 / HAZIRLIK KAMPI / 19-29 MART 2023 / ANTALYA
Teknik Yönetici: Övünç Soykan Başar
Yardımcı Antrenör: Volkan Arslan, Hüseyin Yeşildağ, Adnan Çakmakoğlu
U17 / UEFA AVRUPA U17 ŞAMPİYONASI SEÇKİN TIP / 22-28 MART 2023 / ANTALYA
Teknik Yönetici: Uğur İnceman
Yardımcı Antrenör: Ömür Serdal Altunsöz
Federasyonumuz bünyesine katılan tüm antrenörleri tebrik eder, tüm teknik adamlarımıza yeni misyonlarında muvaffakiyetler dileriz.”